Három év kihagyás után újból megrendezték Körmenden a hosszú múltra visszatekintő strandfoci bajnokságot, mely a Körmendi FC, Körmend Város Önkormányzata, és a Körmendi Kulturális Központ összefogása révén valósult meg.

A pálya előkészítésében Körmend Város Gondnoksága nyújtott hathatós segítséget a szervezőknek. A torna hivatalos megnyitása során Bebes István polgármester megemlékezett azokról az elhunytakról, akik a Rába-parti Strandfocik történetében fontos szerepet töltöttek be, melynek emlékére Vass Lászlóval, a program korábbi főszervezőjével csokrokat is bocsátottak vízre.

A rendezvényt az égiek is kegyeikbe fogadták, hiszen remek futballidőben zajlottak a mérkőzések, sem számottevő eső, sem pedig kánikula nem nehezítette a csapatok életét, így „csak” egymással, és a pálya speciális nehézségeivel kellett megküzdeniük. A 24 résztvevő csapatot hat négyes csoportba osztották a szervezők, és a csoportok első két helyezettje mellett a négy legjobb harmadik is továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba.

Az ötfős csapatok három három elleni játékában itt is érvényesült a labdajátékok egyik alapszabálya, miszerint a stabil védekezés a siker alapja. A 30 m hosszú és 15 m széles pályán a kosárpalánkok oszlopai közötti 1m X 1m kapuba kellett lehetőség szerint minél többször betalálni a játékosoknak a kétszer hét perces meccseken. Amennyiben nem sikerült dűlőre vinni a dolgot, akkor az egész pályás üres kapus büntetőrúgások döntöttek, amit értékesíteni nem is olyan könnyű feladat, tekintve a kapu méretét, és a pálya nem éppen tükörsima talaját.

A torna meglepetésembere a 14. évét július végén betöltő ifj. Buti Tibor volt, aki nemcsak hogy felvette a kesztyűt a felnőttek elleni küzdelemben, hanem a kieséses szakaszban három csapatot is búcsúztatott sikeres büntetőjével, ezzel gyakorlatilag belőtte a csapatát a döntőbe. Mellesleg megnyerte a záró összecsapás előtt a 14 év alattiak büntetőrúgó versenyét. A fiatal játékos a fináléban is kitett magáért, hisz ő szerezte csapata gólját, ám ez a sikerhez nem volt elég.

A tornát a Körmendi Parketta rutinos játékosokból álló csapata nyerte meg (Horváth Zsolt, Horváth Rolland, Kalamár Norbert), akik csoportjukból csak harmadikként mentek tovább. Ezt követően kétszer büntetőpárbajt nyertek, a két legfontosabb meccsen viszont a rendes játékidőben 1:0-ra verték a Ziccer Diófát, a döntőben pedig 4:1-re Katafa Öregfiúk néven induló együttest (Ifj. Buti Tibor, Ipsits Róbert, Horváth Attila, Szijjártó Gábor, ifj. Vörös Zsolt).

A harmadik helyet a Gyermekláncfűrész fantázianevű gárda szerezte meg, 1:0-ra verve a Ziccer Diófát. A torna legjobb játékosa Horváth Zsolt (Körmendi Parketta), gólkirálya Horváth Roland volt (Körmendi Parketta), a leggyorsabb gólt pedig Törő Tamás (Sport 36) szerezte hat másodperc alatt. A felnőttek büntetőrúgó versenyben ifj. Sály Károly (Sály Band), a 14 év alattiakéban ifj. Buti Tibor (Katafa Öregfiúk) célzott a legjobban. A legjobb csapatnevet a körmendi csapat játékosaiból álló Hozé Rosszú FC érdemelte ki. A támogatók által felajánlott díjakat ugyancsak a polgármester adta át a díjazottaknak. A pénteken 18 órakor kezdődő, ugyancsak hagyományosnak tekinthető snapszerbajnokság (szervező Vass Laci) volt a 0. nap, ami átnyúlott szombatra, hiszen hajnali 3 órára született meg a 37 versenyzővel zajló kártyacsata végeredménye. Győztes Sütő Ferenc, második Nagy Máté, harmadik Táncsics Péter volt.

A sportot zenei programok is kiegészítették, a szombat esti Hip Hop Fesztiválon több ismert hazai együttes lépett fel a Rába partján. Karitatív célokat szolgált Kovács Istvánnak a vasi gyökerekkel rendelkező válogatott labdarúgójának bajnoki meze, mely a licit során 30.000 Ft-ért kelt el, és a Körmendi Szociális Szolgáltató és Információs Központ a fogyatékos gyermekek részére fogja felhasználni.